היתרונות של קמין ביו אתנול בהשוואה לקמין גז

martini-fire-pit-table-esf-martini-fireplace-

כבר לא מעט שנים שהקמינים מככבים בראש רשימת המחממים של עונת החורף, הן בגלל איכות החימום שלהם והן בגלל המראה שלהם. אחד הגורמים המובילים למגמות העולות של הקמינים הם האווירה המיוחדת שהם מייצרים. ישנם סוגים שונים של קמינים ושניים מהם הם קמין הגז וקמין ביו אתנול כאשר האפשרות השנייה מציגה יותר יתרונות בפרמטרים שונים.

קמין גז

קמין גז כשמו כן הוא, הינו קמין שמחובר למערכת הגז שמחוץ לבית ובאמצעות הגז הוא מחמם אותו. יש לו כמה יתרונות אבל החסרונות העיקריים שלו הם שניים. הראשון הינו המורכבות שביצירת תשתיות לארובה ולצנרת שבקמין הגז, הנדרשת לצורך פליטת גזים שצריכים למצוא את דרכם החוצה. בנוסף, גז זה גז עם כל הסיכונים הכרוכים בו, ולכן המגמה כיום היא לא לאשר הכנסת קמיני גז למבני מגורים מסיבות בטיחותיות.

קמין ביו אתנול – מגוון רחב של יתרונות

החלק בשמו של הקמין, "ביו", מרמז על המקור ממנו מופקת האנרגיה. קמין ביו אתנול הינו קמין עם חומר בערה שמופק בעיקר ממקורות צמחיים כמו תירס, מה שאומר שלא נעשה שימוש בחומרים מזהמים והוא גם לא מייצר עשן ופיח. מדובר בקמין אקולוגי ונקי, התורם את תרומתו לשמירה על איכות הסביבה, הודות לעובדה שהבעירה שלו פולטת חום, אדים ופחמן דו חמצני הנקלט על ידי צמחים ומעובד לאחר מכן באמצעות פוטוסינתזה התורמת להתפתחות הצמחים והסביבה. למעשה, הביו אתנול יוצר מחזור טבעי אינסופי של הפקת מקור בעירה המופק מן הטבע ומזין אותו בחזרה.

 

 

קמין ביו אתנול – יתרונות

  • אין פליטת מזהמים – יש לא מעט אנשים שחוששים משילוב חומרים מזהמים בביתם, ומחשיפתם בקרב ילדים וחיות מחמד. אין ספק שכשמשתמשים בחומרים שהטבע מספק לנו, חומרים צמחיים ואיכותיים אין פליטה של מזהמים. לחיות בבית בלי פליטה של מזהמים זה לחיות בבית נקי יותר ובריא יותר, זה לחיות בבית נעים יותר ועם פחות דאגות. תארו לעצמכם שאתם יושבים מול אש אמיתית אבל אין עשן ואין פיח, נכון שזה הרבה יותר כיף? כדאי שתנסו את זה, זה ממכר.
  • שמירה על איכות הסביבה –כיום יש מודעות רבה וגבוהה יותר לשמירה על איכות הסביבה.  אם בעבר אנשים שמו פחות דגש על החומרים בהם הם משתמשים ועד כמה זה מזיק לכדור הארץ, היום יש הרבה שיח סביב הנושא בתקשורת, הממשלות מקציבות תקציבים לשמירה על איכות הסביבה בעיקר בשל ההבנה שאם לא ננקוט בצעדים שונים היום, הילדים והנכדים שלנו ישלמו על זה בשנים מאוחרות יותר. שמירה על איכות הסביבה היא בין השאר הפחתת השימוש בחומרים מזהמים. ככל שנשתמש פחות בחומרים מזהמים ככה נפגע פחות בכדור הארץ, ועם שימוש בקמין ביו אתנול זה בהחלט אפשרי.
  • בטיחות – בטיחות היא בסופו של דבר מעל לכל ואנו עושים לא מעט בשביל לקיים אותה. גם אם הבית שלנו הוא ללא ילדים ובטח אם הוא כן, צריך להפחית את כמות הסיכונים בבית ולעשות שימוש בחפצים ומרכיבים עם הסיכון הנמוך ביותר או ללא סיכון בכלל. כשזה נוגע לקמין ביו אתנול השמירה על הבטיחות היא ברמה גבוהה.
  • אינו מצריך התקנת ארובה- הודות לעובדה שקמיני ביו אתנול אינם מצריכים חיבור לארובה או לתשתית מסוימת כמו קמין גז, מתקבל חופש עיצובי מוחלט ליצירת רהיט מעוצב המשלב בתוכו מבער ביו אתנול, המתאים הן לחלל החוץ והן לחלל הפנים, ויוצר אסתטיקה מינימליסטית ואפשרות חימום בחללים קטנים או גדולים.
  • מראה – לקמין ביו אתנול יש מראה ייחודי, בזכות האתנול, היוצר מראה של להבות מרקדות בקמין, ההופך את החלל ליפה יותר ומזמין יותר.
  • קל ליישום- מבחינה עיצובית ויישומית, קל ופשוט לשלב את הקמין כחלק מקיר כוח או ספריה באמצעות עבודת נגרות או גבס פשוטה יחסית.
  • קל לתפעול ולתחזוקה- קמין ביו אתנול כרוך בהפעלה פשוטה וידנית, אינו מצריך כמעט תחזוקה שוטפת מתאים באופן מושלם לאקלים בארץ.

לסיכום, אין ספק שלקמין ביו אתנול יש יתרונות רבים וזו הסיבה שהוא הולך והופך לפופולארי יותר בשנים האחרונות. מי שרוכש אותו מתמכר ומעביר את ימי החורף בחמימות רבה יותר ובאווירה נעימה.

שיתוף

פוסטים נוספים

תמונה2

כללי בטיחות לשימוש בקמיני ביו אתנול

קמין הוא פריט פונקציונלי המעניק את המענה האידיאלי לחימום בחודשים הקרים של השנה ולצד זאת, הוא גם פריט דקורטיבי שמשדרג את האווירה, את חווית…
EcoSmart-Ark_40-StoneLotusLandscapes-L1

תכירו – קמין ביו אתנול, שחקן חדש אצלכם בבית ובגינה.

בימי החורף, חימום הוא קריטי בין אם מדובר בחלל הפנים או החוץ. ישנם אמצעי חימום שונים, כאשר בעבר, חימום החוץ נעשה בעיקר באמצעות פטריית…